Welcome to Quedma Innovation!

It's looks like you are using an old internet explorer browser that is not supported by our website.
Please use Chrome, Safari or Firefox browsers to visit us. You can use your phone as well :)
Or just tell us how can we help - info@quedma.com

כלים

להפוך למאסטר של האקתון ב-Remote

'האקתון' הוא פורמט שמוכר לכולנו, אך בימים האחרונים בצל המשבר נולד לו פורמט חדש - ה'האקתון המקוון'.

השתתפתי ב-3 כאלה בימים האחרונים ויצא לי לבלות גם לא מעט 'מאחורי הקלעים' בצד המארגנים.

ככל שהמשבר הולך להשאר איתנו תקופה - אני צופה שנראה עוד הרבה כאלו (קחו לדוגמא את ההאקתונים שמובלים כבר על ידי פייסבוק, מיקרוסופט ו-in.dev ואחרים..)

האקתונים יכולים להיות פורמט מצוין לנצל חלק מהזמן שהתפנה לנו, ללמוד על תחום טכנולוגיה חדש, לתרום למטרה חשובה, ואולי בתקופה שבה חצי מדינה בחל"ת זה אפילו דרך להרוויח כמה שקלים (ככל שיש פרס להאקתון :)).

**למען הסר ספק - זה לא מדריך כללי לאיך להתכונן להאקתון. זה מדריך לאיך להתכונן הכי טוב שניתן לטרנספורמציות של האקתון מקוון. למאמר נחמד על הכנה להאקתונים בכללי מציע לקפוץ לקישור כאן.

אז בלי להתעכב יותר מדיי - לפרקטיקה - איך להיות אלופי האקתונים ב-Remote:

1. צוות ותקשורת:

עדיף תמיד לבוא עם צוות מראש ולעשות בריינסטורמינג לפני האירוע. אבל אם לא שפר עליכם מזלכם ואתם מגבשים צוות עם תחילת המופע חשוב לדאוג לכמה דברים בהיבט התשתית:

 • קבוצת ווצאפ / סלאק - לאפשר תקשורת כתובה מהירה והעלאת קישורים. אם ווצאפ, מציע לעשות לקבוצת ההאקתון Pin לחלק העליון לזמן המופע שלא תצטרכו לדפדף ולחפש.
 • תיקייה שיתופית לחומרים - בדרייב / דרופבוקס שתוכלו להעלות תוצרים - להכניס שם כבר מסמך ניהול משימות פשוט (יש מליון טמפלייטים און-ליין, ואם אתם רציניים מאוד אפשר גם ללכת על כלי קיים כמו טרלו, מאנדיי וכו'), חומרים שאתם יודעים שתצטרכו וכמובן פרטי הקשר של כולם. עוד דברים ששווה להכין מראש אם יש - טמפלייט למצגת, נתונים על הבעיה, מלל על הרעיון שגיבשתם מראש וכו'.
 • פלטפורמת וידאו/סאונד שתוכלו לשוחח עליה - בעדיפות פתוחה לכל אורך המופע כדי לעשות קצת צחוקים וגם כדי לאפשר תקשורת מהירה וזמינה שמדמה את המציאות כמה שיותר. דיסקורד מאוד אפקטיבית לסאונד בלבד, וזום היא הבחירה שלי לפחות לוידאו (מקורי, אני יודע).
 • קבעו לו"ז עבודה עצמאית ולו"ז פגישות - תוציאו זימונים לכולם לפי השעות האלה כדי שתוכלו לעשות סטטוסים בצורה מסודרת. סדר וארגון חשובים פי כמה שכל אחד בבית שלו ולא פיזית באותו חלל.

2. העמקה בבעייה ושיח עם יועצים חיצוניים:

כדי לזכות בדברים האלה, כדאי מאוד להבין באמת מה המטרה של ההאקתון והבעיה שהוא מנסה לפתור. אם מדובר בפרוייקט שבעיקרו שם כדי להנביט רעיונות? האם הם רוצים ממש מוצר ברמת אב-טיפוס להוכיח התכנות? תתאימו את עצמכם ואת הלו"ז עבודה בהתאם.

 • מציע להכין מראש איזה 2-3 מומחים בתחום ולדבר איתם כדי להבין את נקודות הכאב העיקריות שיוזמי ההאקתון מנסים לפתור. רוצה לומר, תבואו כבר מבינים בתחום כדי שסשן הרעיונאות שלכם יהיה מהיר ואפקטיבי יותר.
 • חלק מהמומחים הייתי מנסה לתאם מראש לזמן ההאקתון להתייעצות בזמן אמת על החלק הראשון של הרעיון.
 • אם מארגני ההאקתון מעלים תכנים ומסמכים - תקראו אותם ותעבדו לפיהם :)

3. השקעה בנראות והצגת התוצר הסופי:

בניגוד להאקתון רגיל שבדרך כלל מורכב ממופע עם שופטים שיכולים לראות לכם בלבן של העיניים כמה אתם אלופים, פה אתם לרוב תהיו "מוגבלים" לשליחת פיצ' מוקלט או בהצגה בוידאו עם שיתוף מסך - לכן ההשקעה בויזואליה והגימור של המצגת/סרטון שתשלחו חשובה אפילו עוד יותר!

 • תורידו טמפלייט יפה מהאינטרנט - תשקיעו 10 דקות בלמצוא אחד יפה וחינמי. יחסוך לכם המון שעות.  הכנו לכם מלא תבניות לדוגמא כאן.
 • כתבו תסריט באופן משותף לפני שאתם מתחילים לעצב את המצגת. יחסוך איטרציות יקרות בזמן על סדר הצגה וכו'. בטד בקישור כאן מוצגים בערך כל הטריקים של כל דוברי הטד ל"איך להשמע חכמים" כשאתם מציגים. מומלץ בחום לצפות אפילו יותר מפעם אחת.
 • תקצו רק בנאדם אחד שיהיה זה שמציג כדי שכל השאר יוכלו להתמקד בנתונים, תכנות, ובעיצוב המצגת שתהיה אף יפה יותר.
 • להדרכה מזוקקת על איך לבנות מצגת פיצ' מותאמת להאקתון מקוון לחצו כאן להרצאה בת 30 דקות שהעברתי בנושא ב-HackCorona שהתקיים בשבוע שעבר בהשתתפות עמותת בוגרי 8200, MIT, תגלית אקסל ועוד.

בריאות יזמות ואופטימיות לכולם,

אדם

תגיות:
#
האקתונים
#
כישורים יזמיים

לקבלת הפריימוורק למייל

בפריימוורק הזה תוכלו לעשות כל מיני דברים
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

נרשמת בהצלחה!

שלחנו לך מייל. רצוי להציץ כדי לאשר את ההצטרפות לקולקטיב.

ספרו לנו איך אנחנו יכולים לעזור?

© 2019 Quedma Innovation. All rights reserved.

קידמה אינוביישן מסייעת לארגונים להוביל מסגרות של חדשנות פתוחה על ידי פיתוח, ייזום והובלה של תוכניות יזמות, האצה וחיבור לסטארטאפים. באמצעות תכניות אלו, פועלת החברה להעצים ולטפח את הדור הבא של היזמים בישראל, ולסייע להם בדרכם להצמיח חברות פורצות דרך.

אחוזת בית 2, תל אביב | info@quedma.com

© 2019 Quedma Innovation. All rights reserved.
X
בואו נדבר
ספרו לנו איך נוכל לעזור ונחזור אליכם בהקדם
נשלח! נהיה בקשר בקרוב
אופס... משהו השתבש בזמן שליחת הטופס. נסו שוב מאוחר יותר.
.