Welcome to Quedma Innovation!

It's looks like you are using an old internet explorer browser that is not supported by our website.
Please use Chrome, Safari or Firefox browsers to visit us. You can use your phone as well :)
Or just tell us how can we help - info@quedma.com

קייס סטאדיז

מאופליין לאונליין - קייס סטאדי על האקתון Remote

בשבועות האחרונים, מאז תחילתו של משבר הקורונה נכנסנו למצב שאנחנו מאוד לא מתורגלים להיות בו – אי-ודאות. בריאותיות, כלכלית, קיומית וחברתית. פתאום לא כזה ברור לנו איך לשמור על קשר עם המשפחה, איך לשמור על ריכוז בזמן שאנחנו עובדים מרחוק – מחוץ לסביבה ה"רגילה שלנו", איך למקד קשב, ולמי שאין ילדים גם מה לעזאזל לעשות עם כל הזמן הפנוי שלנו?!

הקורונה הכריחה אותנו להיות במקום שבאופן אנושי אנחנו כמעט תמיד משתדלים להימנע ממנו. במקום שאין לנו פתרון מיידי, אפקטיבי או כל פתרון בכלל. הרי אנחנו רגילים לפתור מאות בעיות ביום, קטנות כגדולות: בין אם זה סידור לסבתא, לתלות תמונה בסלון, למצוא מסעדה לצהריים וכו'. נדיר שאנחנו שוהים באופן יזום ורצוי בעולם הבעיה. זה לא נעים, זה גורם תחושת אי-נוחות ומעורר שיח פנימי לא נעים.

עד כאן כל מה שלא כיף.

בזאת לדעתי נסיים ונתחיל לחקור ולהבין את ההזדמנויות הטמונות במצב, כולל לפתח מיומנויות של יצירתיות וחדשנות פרקטית. כי מה לעשות, זה מה שקרה. אין לנו שליטה על זה ולכן, אם אתם שואלים אותי עדיף להתמקד במרחב שבו יש לנו יכולת תמרון. המרחב אומנם הצטמצם משמעותית, אבל לא צריך איצטדיון כדורגל עם 30,000 צופים כדי לתרגל הקפצת כדור. מספיק 2-3 מ' רבועים וכדור מרופט.

הפוסט הזה הוא בהשראת האקתון Remote שהייתי חלק (קטן) מהצוות המארגן שלו. פה המקום לתת קרדיט לגילה חייט, דניאל חנקין, דנה ניסן וספיר לזרוביץ' בוגרי תגלית אקסל שיזמו את המופע. כמובן תודות לכל השותפים של האירוע מארגון בוגרי 8200, MIT, מיקרוסופט וצוות תגלית אקסל שסייע.

דוגמאות לתפוקות רצויות למארגני האקתונים - מבט כללי:

  • יצירת תקשורת וחיבוריות בין משתתפי ההאקתון. 
  • חשיבה על קונספטים ומוצרים טכנולוגיים להתמודדות עם אתגר מסוים של המארגן. 
  • מופע שיווקי שיוצר גם Employer Brand וגם מסייע במאמצי שיווק כוח אדם. 
  • תרומה לקהילה כחלק מאחריות תאגידית.
  • העלאת מודעות לגבי אתגר / בעיה לאוכלוסיה רחבה וגיוסה לסיוע בהתמודדות עמה.  

*** הרשימה היא כמובן חלקית.

המשימה (בהאקתון הנוכחי)

ביצוע האקתון ל-120-150 איש על מנת לחשוב על רעיונות חדשניים להתמודדות עם המצב, ספציפית כל דבר שאינו נוגע לעולם הרפואי. דווקא לפנאי, עבודה מרחוק, הנגשת שירותים לאוכלוסיות בסיכון ועוד. המטרה בהאקתון הספציפי הזה הייתה לקבץ מספר אנשים מרחבי העולם, עם רקע טכנולוגי/עסקי/מדעי ושהם ינביטו רעיונות וקונספטים שיוכלו לסייע בהתמודדות עם המצב. 

האתגר: האקתון הוא לרוב אירוע פיזי, עם שולחנות, אנשים שמתחלקים לקבוצות ביום האירוע, מנטורים שמגיעים, פיצ'ים בלייב מול שופטים ועוד.

כולנו מבינים שלא ניתן להתקהל ושהאקתון הוא אכן חוויה מיוחדת שהאלמנט האנושי הפיזי בה הוא משמעותי. אופציה אחת היא כמובן לדחות. 

אופציה שנייה היא לחדש, להתמקד בסביבת המשאבים המוגבלים ולהתמודד עם המצב. 

ניתוח האתגר כבסיס ליצירת פתרון

בשלב הראשון השתמשתי בכלי מתוך עולם היזמות שנקראת Assumptions Board כדי לנתח את הסיטואציה בראש שלי.

התהליך בעצם מנביט וממפה את כל ההנחות שיש ליזמ.ת לגבי בעיה-שוק-פתרון מסויים, עוד הרבה לפני בניית הפתרון עצמו. הנחת העבודה במתודולגיה הזו היא "אל תניח כלום". אל תניח שהבעיה היא בהכרח בעיה, שהפתרון בהכרח פותר את הבעיה, שלאנשים אכפת מספיק מהבעיה כדי להתנסות במוצר חדש וכן הלאה. 

למה? כדי שנוכל לאשש או להפריך את ההנחות שלנו במינימום זמן ומשאבים. זה בעצם הבסיס מאחורי מתודולוגיית ה-Lean Startup המוכרת.

בהיבט ההאקתון, ערכתי רשימה של מהם הדברים שאנחנו כביכול "בטוחים" ש"חייבים" אותם כדי לארגן האקתון ולראות האם נוכל לחשוב על פתרון אלטרנטיבי למרות שאין אופציה לקרבה פיזית.

להלן דוגמאות לכמה הנחות שמופו:

-   כדי ליצור "אווירה" של האקתון צריך חלל פיזי שיכנס את כולם.

-   צריך שולחנות עבודה בקבוצות קטנות כדי לעודד שיח בין חברי הקבוצה שיוכלו לתקשר בצורה מהירה.

-     דרושים מנטורים ומומחי בעיות שיתנו נקודת מבט מעמיקה על עולמות הבעיה של ההאקתון.

-      צריך אירוע פיצ'יניג כדי להעריך ולבחון את איכות היוזמות שיצאו.

מן הסתם יש פה עוד עשרות רבדים והנחות, אבל בחרתי להתמקד ב-3-4 שאני רואה כהנחות העל החשובות ביותר כדי לקיים אירוע מוצלח מסוג זה. 

בשלב הבא אחרי שמיפיתי את ההנחות של "למה לא", סידרתי את כולם באיזושהי טבלה קצרה. פרטתי את ה-Jobs-To-Be-Done הטמונים בכל הנחה ומאפשרים אותה. החשיבה הזו מסייעת לנו לפרק שירותים ומוצרים לידי ה"עבודות" שהם מבצעים עבורנו. לדוגמא, חטיף אנרגיה בדרך לעבודה (לא תוך כדי נהיגה כמובן, בימים שבהם היינו נוסעים בתחב"צ!) "עושה" עבורנו כמה עבודות: מעביר לנו את השעמום בנסיעה, משביע את הרעב שלנו, מספק לנו את הצורך במשהו מתוק ועוד.

הפעלתי את המתודולוגיה ובניתי טבלה קטנה כדי להבין מהן ה"עבודות" שעומדות מאחורי כל אותן הנחות עבודה ומשם התחלתי לזקק את המחשבות לפתרון אלטרנטיבי (כמובן, גם כאן רשימה חלקית).  

אני מניח שחלקכם כבר מתחילים בשלב הזה לחשוב על פתרונות אלטרנטיביים לאיך הייתם עושים את זה בעצמכם 😊

בשלב הבא ניסיתי לזקק מתוך כל Job-To-Be-Done מה היא הצעת הערך של אותה עבודה ספציפית. שזה כמובן מחשבה שהמון יזמים ואנשי חדשנות נתקלים בה, רמזתי קצת למה לדעתי הצעת הערך בסימונים בטבלה מעלה. 

היופי בזיקוק הצעת הערך, הוא שהיא ממירה את ה-JTBD ממש לרמה הערכית והופכת אותו ממשהו מאוד פרקטי למשהו קצת יותר "היי-לבל". היתרון במעבר לשפה של 'הצעות ערך', הוא שזה מוריד את המגבלות של הצמדות לפורמט ההאקתון או האירוע הקיים. זה מאפשר שיח ממשי לפי נקודות על איך אפשר לתת את אותן הצעות הערך או הצעות דומות עם כלים אחרים ועם דרכי ביצוע חדשות ל-JTBD. מוסיף מטה עוד עמודה עם ההצעות ערך שזיקקתי לכל עבודה:

מרגע שמיפינו את ההנחות,  ואת הצעות הערך המקושרות ל"עבודות" שיש לבצע עבור האקתון, אפשר להתחיל לחשוב על דרכים יצירתיות למתן הצעות ערך דומות ובחלקן אף יותר טובות. 

מן הסתם, יהיו כמה היבטים שיפגעו אך יהיו היבטים אחרים שיתחזקו. 

כך ניתחתי את אופן החשיבה שלנו בהאקתון סביב פתרונות אפשריים. 

בשלב הזה, אני מעדיף להשאיר את ההנחות כבר בצד כי הם שימשו את המטרה העיקרית של להניע את גלגלי החשיבה והמיצים היצירתיים. 

מפה כבר מתחיל להתעצב לו שלד של האקתון שפועל כולו ב-Remote.

אכן, מופע שדורש תכנון (גם האקתון רגיל..), אבל עם קצת ירידה לפרטים, היכרות סבירה עם כמה כלים מוכרים כמו: Zoom, WhatsApp, Loom, Google Drive, Slack, Kaltura וכו' – אפשר ליצור פורמט מאוד מעניין ואינטרקטיבי שמפיק חוויה מעניינת ואפקטיבית אפילו בזמן משבר הקורונה.

לבסוף אשתף גם ברשימת ה-Pros וה-Cons העיקריים שאבחנתי ממבט כללי על האקתונים ב-Remote. כדי להציג תמונה מפוקחת. זה לא שהאקתונים ב-Remote יפתרו את בעיות העולם מעכשיו, אבל הם אכן דרך אפקטיבית להמשיך לעשות וליצור.

סיכום מחשבות:

  • בתקופה הקרובה אנשים וארגונים רבים שלא היו מורגלים לעבודה מקוונת יחשפו אליה, יתרגלו אליה וימשיכו להשתמש בה גם לאחר המשבר - מה שיצור מרחב לחוויות מקוונות רבות יותר. 
  • הכלים הטכנולוגיים שיש ברשותנו כיום מאפשרים 'להגר' הרבה מהחוויות הפיזיות למרחב הוירטואלי, אם רק מנתחים אותן ואת המאפיינים שלהן לעומק. 

-        אפשר להפעיל מתודולוגיות סדורות מעולמות היזמות והחדשנות כדי להעביר תהליך שהוא פיזי ברובו לתהליך של הפעלה מרחוק. 

-        נכון, זה לא יהיה בדיוק אותו דבר – יהיה שוני. אבל זאת המציאות שאנחנו חיים בה 😊. יהיו יתרונות ויהיו חסרונות. זה דינו של כל שינוי.

-        צריך לעשות הרבה עבודה יסודית ב-Prep כדי שזה יעבור חלק ולא יהיו אנשים שינשרו בגלל שמרגישים לא מחוברים.

-        האקתון ב-Remote זה פורמט מעניין מאוד ובעל יכולת להביא לתוצרים עם נראות והצגה טובים יותר מהאקתון פיזי (התוצרים משתפרים כי אי אפשר להסתמך על זה שאתם מציגים ויכולים להיות חמודים ולענות על שאלות).

-        עדיף לתת צ'אנס ולנסות משהו חדש מאשר לחכות שיעבור המבול – הזמן לפעול ולהראות יוזמה הוא עכשיו.

מקווה שהיה ערכי עבורכם לקרוא את זה!

אם הובלתם האקתון Remote בארגון שלכם ויש לכם תובנות או טיפים נוספים אשמח לשמוע מכם.

תגיות:
#
אקוסיסטם
#
האקתונים

לקבלת הפריימוורק למייל

בפריימוורק הזה תוכלו לעשות כל מיני דברים
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

נרשמת בהצלחה!

שלחנו לך מייל. רצוי להציץ כדי לאשר את ההצטרפות לקולקטיב.

ספרו לנו איך אנחנו יכולים לעזור?

© 2019 Quedma Innovation. All rights reserved.

קידמה אינוביישן מסייעת לארגונים להוביל מסגרות של חדשנות פתוחה על ידי פיתוח, ייזום והובלה של תוכניות יזמות, האצה וחיבור לסטארטאפים. באמצעות תכניות אלו, פועלת החברה להעצים ולטפח את הדור הבא של היזמים בישראל, ולסייע להם בדרכם להצמיח חברות פורצות דרך.

אחוזת בית 2, תל אביב | info@quedma.com

© 2019 Quedma Innovation. All rights reserved.
X
בואו נדבר
ספרו לנו איך נוכל לעזור ונחזור אליכם בהקדם
נשלח! נהיה בקשר בקרוב
אופס... משהו השתבש בזמן שליחת הטופס. נסו שוב מאוחר יותר.
.